Milí přátelé, vítejte na mém fóru Innina poradna. Zde se můžete svěřovat se svými životními trampotami či radostmi, poradit se, vyplakat si dušičku nebo jen tak pokecat. Budu ráda, když přispějete svým názorem i k příspěvkům dalších členů. Pište, tvořte, diskutujte, ulevujte si a bavte se. Nezapomeňte si však nejprve pročíst pravidla tohoto webu. Vaše Innin.Zde sledujte důležítá oznámení:

Není žádné nové oznámení.


(Bohyně Innin. Asi čtyři tisíce let starý terakotový reliéf mého zbožštělého převtělění z města Larsa v Sumeru. Dobře, tak ne, tak s vyobrazenou dávnou bohyní mám společnou jen přezdívku. Ale proč si na chvíli nepředstavit, co by kdyby...)

12+50

Zde vkládejte příspěvky nekontroverzního rázu. Texty, které by vás mohly identifikovat, popř. takové, které by veřejně působily pohoršujícím dojmem, vkládejte po registraci do neveřejné části fóra.
Odpovědět
Lucie
Příspěvky: 2
Registrován: 31.10.2018 19:13:45
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1986
Povolání: učitelka
Záliby:

Vztahy mezi muži a ženami 12+50

Příspěvek od Lucie » 1.11.2018 17:09:03

Snad jsem tu dobře. Chci poradit s dcerou. Je jí dvanáct a je zamilovaná do kamaráda mého táty. Ve skutečnosti to není tak hrozné, jak to na první přečtení vypadá. Není to plešatý stařeček. Tátovi je šedesát, kamarádovi padesát a vypadá mladší. No ale stejně. Jí je dvanáct.
Na společné dovolené byli hodně spolu. Rozuměli si. U toho nezůstalo. On ji objímal a hladil. Slušně, ne na intimních místech. No ale stejně. Co na ni má co sahat. Je jí dvanáct.
Tak jsem mu řekla, že bych ráda, aby ji neotlapkával. On přikyvoval a skutečně s tím přestal. Alespoň, když byli na dohled. Ale kdo ví, co by dělali sami v lese? No a ona teď o něm často mluví a chce, abych ji s ním pustila na výlet. Tak jí to vždycky nějak zakážu. Nebo rozmluvím. Její jednotlivé návrhy. Ale zatím jsem jí neřekla něco jako „Se probuď, je starý a ženatý, nebudeš s nikým takovým chodit na žádné výlety. Je ti dvanáct.“
No tak bych chtěla poradit, jak jí ho vyhnat z hlavy. Tak, abych u ní nevyvolala vzdor či vztek. Zatím je to s ní z tohoto hlediska (puberťácké chování) docela snesitelné. S ním těžko něco zmůžu, on se teď chová vlastně zcela korektně, ale ona je z něj zjevně celá pryč. Je jí holt dvanáct.
Lucie

Max
Příspěvky: 1
Registrován: 31.10.2018 19:44:31
Pohlaví: Muž
Rok narození: 1978
Povolání:
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od Max » 1.11.2018 20:51:19

No pubertálne dievčaťa nemajú ešte predstavu o tom čo sú spoločenské normy. Veľmi jednoducho sa dôkazu zamilovať či už do staršieho muža učiteľa a tak podobne. Ja by som s toho nerobil nejakú drámu len to chce viac komunikovať s dievčinou že také vzťahy nie su pre ňu vhodne nakoľko ten muž ma svoju vlastnú rodinu. Je tiež dobre že ten postarší pán po upozornení si uvedomil že to asi nebolo veľmi vhodne no určite ho to potešilo že aj keď ma 50 rokov tak je neho záujem od mladej slečny.

Taktiež to mohlo spôsobiť to že jej otec o ňu nemá taký veľký záujem sa jej venovať tak si našla za neho náhradu s ktorým by chcela tráviť svoj voľný čas. Ona si časom určite nájde seberovného kamaráta.

Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Vztahy mezi muži a ženami Re: 12+50

Příspěvek od Innin » 1.11.2018 22:43:51

Milá Lucie!

Vcelku souhlasím s odpovědí od uživatele Max. Mimochodem, těší mě, že máme také uživatele ze Slovenska. A ještě k tomu se zajímavými postřehy.

Já mám trochu potíž s odpovědí, protože cítím vůči tobě, resp. tématu, hned dvě nedostatečnosti:
  1. Jsme přibližně stejně staré. Jenže ty už máš dvanáctiletou dceru, zatímco já jsem stále single a ne a ne se pořádně usadit. Nevím, jestli ti vůbec můžu radit. Zkusím to. Však mé rady nejsou příkazy, je jen na tobě, jestli si z mého textu něco vezmeš.
  2. Asi by se slušelo a očekávalo, abych při představě zamilované dvanáctileté holky zde cosi do netu afektovaně vykřikovala. Jenže to bych nesměla mít kamarádku, která přesně v tomto věku zahájila svůj sexuální život. Dnes je jí 21 a i když je pořádně ujetá, rozhodně to nepřičítám tomu sexu, ale prostředí, ve kterém vyrůstala a stále žije. Budu mít problém oprostit se od představy této holky a nasměrovat se ke standardní komunitě. I toto zkusím. Jak píšu, mé rady nejsou příkazy…
Já osobně bych své dceři za jistých předpokladů, které nastíním, výlety či nějaké trávení volného času nezakazovala. Důležité je, co to je za pána. Je možné, že nemá možnost vyřádit se se svými vnoučaty, třeba ani žádné nemá. V tomto věku může být to, že pánové se cítí osaměle, i když osamělí nejsou. Rádi by s někým dělali klukoviny, ale ne vždy mohou. Nějaké sympatické děcko, které má také rádo „blbnoucí“ aktivity, si pak jednoduše „přisvojí“. Nedávala bych tomu ze strany pána apriori nějaký erotický podtext. Na druhou stranu tuto možnost bych nepodcenila, po světě běhá úchylů dost. Záleží, jak dobře se s tím pánem znáš. Podle toho bych volila formu a tón sdělení, ale v každém případě bych s ním promluvila.

Řekla bych mu, že jsem ráda, že volný čas mé dcery naplňuje smysluplnými aktivitami, a jen z důvodu předběžné opatrnosti chci říci několik důležitých poznámek: „Věřím vám, že nadšení mé dcery nijak nezneužijete. Ona je tele, což k jejímu věku pasuje, takže její chování by případně mohlo být i vyzývavé. Je nutné, abyste toto věděl, a dokázal se chovat racionálně a krotil ji. Kdyby totiž vaše hry nedej bože přešly do roviny, na kterou má ona ještě velmi mnoho času, vězte, že bych se to rychle dozvěděla a neváhala ani vteřinu podat oznámení na policii. Je mi trapné vám toto říkat, ale chtěla bych, abychom si vše řekli na rovinu a zavčasu. Všimla jsem si, že se mé dcery dotýkáte, sice ne na nevhodných místech, ale na můj vkus často. Zkuste nad tím popřemýšlet. Přeci jen ve dvanácti letech už se holkám, jak se říká, „zapalují lýtka“. Vlastně vidíte, ani jsem vám nenabídla kávu…“

Ještě bych pána vyděsila tím, že holky neudrží tajemství, takže jej porušují, aniž cítí, že jej porušují: „Mamko, já bych ti něco řekla, ale jen když mi slíbíš, že se nebudeš zlobit a nikomu to nepovíš.“ Nelze spoléhat na nějaké dohodnuté tajemství.

To o čem píšu, má předpoklad v tom, že skutečně ten čas, který tvoje dcera s pánem tráví, je využit smysluplně. Běhají po přírodě, pouští draky, jezdí na kole, nebo se dokonce spolu učí, a podobně. Po každé schůzce bych dceru nenápadně vyzpovídala. Ne výslech, ale jakoby mimochodem. Sledovala bych její nálady.

Jsem přesvědčena, že po nějakém čase v řádu měsíců, to tvou dceru s pánem přestane bavit. Přeci jen to není vrstevník. A kdyby ne, a vše bylo v počestné rovině, tak také žádný problém.

Je třeba zabránit zbytečným pomluvám, které jsou jednak nepříjemné a jednak by tvoji dceru vlastně mohly nasměrovat k tomu, co by ji nenapadlo samotnou. Pána pozvi do rodiny. Neopomeň přitom návštěvu probrat s manželem, aby se necítil odstrčený. Naopak, tvoje rodina někdy zase na oplátku navštíví rodinu pána. Aby si okolí zvyklo na to, že on se vídá s tvojí dcerou, a stalo se to něčím, co není hodno pozornosti.

Lucie
Příspěvky: 2
Registrován: 31.10.2018 19:13:45
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1986
Povolání: učitelka
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od Lucie » 7.11.2018 11:17:36

Děkuji za snahu. No ale chtěla jsem radu, jak zbavit dceru nevhodné známosti/zamilovanosti a dostala radu, jak pána bezpečně zabudovat do rodiny. Ehm.
Jeden postřeh je přesný - rodinný kamarád (není jen kamarádem táty, ale i mým a mého manžela; se mnou se zná od mých deseti; hrál si s námi, jen si nevzpomínám, že by na mě sahal; pochopitelně si tykáme) má svoje děti velké a vnoučata v nedohlednu. Tak si půjčuje různé v okolí. Ale na naši dceru kouká spíš jako na slečnu.
Říkat ty věci/ty o dotycích a o trestním oznámení by mi přišlo hrozně trapné. I cizímu, co bych mu vykala, i kamarádovi. To leda by dcera přišla zraněná nebo zbouchnutá, to bychom oznámili. Jinak, kdyby přišla "jen zneužitá", byl by zbouchaný a zraněný on - kamarád. Od manžela. Asi se tak narušují kriminalistické statistiky, ale je to tak lepší.
Představuji si, kdybych pánovi říkala, jak se má s dcerou o samotě krotit, jak rudne, vstává, couvá k předsíni a koktá, jak již nás nebude obtěžovat, načež by dcera vyzvídala, co se stalo, že už ho nevídá. Anebo kdybych to říkala kamarádovi, jak vykulí oči a říká: „Co blbneš Lucko, myslíš, že Moniku v lese na pasece přefiknu nebo co?“ Obojí bych nějak nechtěla zažít.
Děsit prozrazením tajemství bych také mohla těžko. Ve skutečnosti si nedělám naději, že by mi dcera něco podstatného pověděla. Náladu má již měsíce stejnou, a to takovou, že my ji omezujeme a život jí utíká.
V sobotu zase nadhodila, jestli by mohla s tím kamarádem ven. Výmluva byla lehká, protože jsme měli naplánovanou návštěvu hřbitovů a s tím spojenou návštěvu živých tetiček. Ale co dál?

Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od Innin » 8.11.2018 12:45:41

Tak já vycházela především z toho, že v pubertě, kde jak předpokládám, tvoje dcera funguje, bývá vztah dívek vůči rodičům, okolí i sobě, poněkud komplikovaný. Dívky hledají vztahy, které nejsou v rámci rodiny. Vůči rodičům se spíše vymezují, chtějí se duševně osamostatnit. Současně ale mají i okamžiky doslova návalu citů k rodičům (zejména v mladší pubertě), jejich chování je zkrátka jako aprílové počasí. Vzhledem ke zmíněné trucovitosti jsem zvážila, že diskutovaného pána dceři důrazně vymlouvat může být kontraproduktivní nápad. Jednak by ses mohla zamotat do důvodů, proč se s ním nemá vídat a vlastně ji tak naopak popostrčit nechtěným směrem a jednak riskuješ to, že ona to bude brát jako dospěláckou šikanu („přeci o nic nejde, mami“) a zatvrdí se proti tobě. Přitom jsem velice přesvědčena, že po pár měsících, nebo i dříve, by ji výlety s pánem přestaly bavit. Momentálně je to pro ni něco nového, takže zajímavého. Ale dříve či později se vrátí do okruhu svých vrstevníků, protože každá doba (generace) má svůj styl, v jehož rámci se cítí příslušníci tohoto okruhu nejjistěji. Existují výjimky, ale toto nejsem schopna jen na základě daného popisu posoudit.

Co se týká pána, tak zde opět má rada byla obecněji pojata. S tím, že detaily by sis vypilovala sama. Jinými slovy, myslím si, že lepším řešením bude to, když dceři schůzky s ním nebudeš zakazovat. Spolehneš se na dočasnost tohoto stavu ze strany své dcery. Současně zadáš jasná pravidla a věc budeš mít pod kontrolou. Vše musí mít určitou míru. Tím, že nebudeš jen zakazovat, otevřeš si prostor k tomu, abys s dcerou měla hezký vztah a současně ji směrovala, kam potřebuješ. „Ano, můžeš jít s pánem do lesa, ale nejprve…“ Neboli ukážeš, že rodina není pro dceru vězení, uznáváš její určitou samostatnost, ale ona si musí plnit své úkoly a povinnosti.

Earl Grey
Příspěvky: 1
Registrován: 25.11.2018 9:56:13
Pohlaví: Muž
Rok narození: 1900
Povolání:
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od Earl Grey » 25.11.2018 10:01:36

Nevím co je na tom nenormálního, takový vztah může fungovat. Sám mám takový vztah a všechno je v pohodě. Takže v tom nevidím problém. Myslím že řešíte blbosti namísto skutečného zájmu o tu holku. Možná tím sama sobě sugerujete jak pečlivá jste matka, ale o dobro toho dítěte vám zjevně nejde.

Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od Innin » 27.11.2018 17:14:15

Earl Grey píše:
25.11.2018 10:01:36
Nevím co je na tom nenormálního, takový vztah může fungovat. Sám mám takový vztah a všechno je v pohodě. Takže v tom nevidím problém. Myslím že řešíte blbosti namísto skutečného zájmu o tu holku. Možná tím sama sobě sugerujete jak pečlivá jste matka, ale o dobro toho dítěte vám zjevně nejde.
Myslím, že tatový vztah, alespoň tak, jak jej podle Lucie chápu já, úplně normální není. Pokud by byl normální, jinými slovy běžný, pak bychom takových dvojic potkávali spoustu. Ale já o žádné takové ze svého okolí nevím. Právě proto, že o normu v žádném případě nejde, tak se tím Lucie trápí. Já v tom problém vidím částečný, a sice jakožto obavu, aby kamarádské toulky přírodou, blbnutí a společné akce mezi těmi dvěma nepřerostly do erotické roviny. Dvanáctiletá holka už opravdu ví, co by mohlo být příjemné a pokud je zamilovaná... Raději to nebudu domýšlet.

V každém případě by bylo od tebe milé, kdyby ses o své zkušenosti s námi podělil. Jistě by nejeden čtenář (čtenářka) rád načerpal nové poznatky a možná by se pak na některé věci díval jinak.

earl-grey
Příspěvky: 2
Registrován: 7.12.2018 16:49:59
Pohlaví: Muž
Rok narození: 1900
Povolání:
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od earl-grey » 7.12.2018 17:08:10

Zapomněl jsem heslo a mailovou adresu kterou jsem tu použil k registraci, tak jsem se znovu registroval.

Že ty nevíš o žádném podobném páru ve tvém okolí je jedině dobře. Rozhodně nesmíš být taková husička a očekávat že se ti každý hned přizná k tomu že má vztah s 12-ti letou holkou. Ale je jich spoustu, dokonce i mladších.

Taky nechápu čeho se bojíš v té erotické rovině. Asi jsi jedna z těch velmi zamindrákovaných a nešťastných ženských, která si nezasouloží a tak alespoň závidíš mladým holkám. Totéž bude i případ té matky v prvním příspěvku. Navíc se tu dělá z komára velbloud, nikdo vlastně neví o co jde ale jsou tu obavy že by snad o něco jít mohlo. Taky mám strach o tu holku. Jestli její matka má podobné smýšlení jako ty, může ji psychicky ovládat a tak ji postupně dosti mrzačit na duši. Tenhle typ ženských mám „nejradši“, co ví jedno velké lejno ale dělají si obrovské obavy a ničí životy kolem.

Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od Innin » 11.12.2018 0:43:40

earl-grey píše:
7.12.2018 17:08:10
Zapomněl jsem heslo a mailovou adresu kterou jsem tu použil k registraci, tak jsem se znovu registroval.
Docela si myslím, že jsi mohl zapomenout nejen e-mail a heslo, ale i adresu tohoto fóra. Tvůj příspěvek je značně nezdvořilý a evidentně v něm zaměňuješ nějaké svoje tajné tužby za realitu. Možná by ses měl méně věnovat alkoholu a skutečně se zajímat o to, jak život funguje. I když nevím, třeba bys z toho byl ještě více frustrovaný, než jsi nyní. Ale tvoje potřeba urážet na anonymním fóru, také o něčem vypovídá...
::palec_dolu::

earl-grey
Příspěvky: 2
Registrován: 7.12.2018 16:49:59
Pohlaví: Muž
Rok narození: 1900
Povolání:
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od earl-grey » 14.12.2018 14:43:36

Já mám hlavně veliký problém s tím že ty si myslíš že to je v prvním příspěvku je něco naprosto vyjmečného. Není. Prostě není at se tobě jako ženě a možná i jako matce líbí nebo ne, prostě opravdu není. Když se budeš pohybovat v té správně skupině lidí zjistíš to sama. Nechci tě urážet ale tvoje naivita jako u většiny lidí je naprosto mimo realitu jen aby bylo tobě a tvému srdíčku dobře a nemusela sis připustit kolik holek kolem 11 nebo 13 roků má takový vztah. A jasně že i sexuální. Že ty si to nechceš připustit je tvůj problém.

Alkohol nepiji, nevím kde si na to přišla. Vztah s mladou holkou mám a nemusím o něčem fantazírovat jak píšeš. Prosímtě, otevři oči a uvidíš cěci i mimo tvůj maličký svět.

Asce
Příspěvky: 5
Registrován: 11.10.2018 19:07:07
Pohlaví: Muž
Rok narození: 1960
Povolání: IT specialista
Záliby:

Re: 12+50

Příspěvek od Asce » 16.12.2018 15:37:02

earl-grey píše:
14.12.2018 14:43:36
Já mám hlavně veliký problém s tím že ty si myslíš že to je v prvním příspěvku je něco naprosto vyjmečného. Není. Prostě není at se tobě jako ženě a možná i jako matce líbí nebo ne, prostě opravdu není. Když se budeš pohybovat v té správně skupině lidí zjistíš to sama. Nechci tě urážet ale tvoje naivita jako u většiny lidí je naprosto mimo realitu jen aby bylo tobě a tvému srdíčku dobře a nemusela sis připustit kolik holek kolem 11 nebo 13 roků má takový vztah. A jasně že i sexuální. Že ty si to nechceš připustit je tvůj problém.

Alkohol nepiji, nevím kde si na to přišla. Vztah s mladou holkou mám a nemusím o něčem fantazírovat jak píšeš. Prosímtě, otevři oči a uvidíš cěci i mimo tvůj maličký svět.
Tentokrát odpovím já za Innin, která si toho času odbývá předvánoční společenské "povinnosti" u svých starých příbuzných.

Především chci říci, aby ses už přestal konečně navážet do Innin (či kohokoliv jiného). V opačném případě, bez ohledu na stanovisko Innin, prostě tvůj příspěvek nepropustím (či smažu). Svůj názor můžeš přeci sdělit i bez těchto invektiv. Od toho, že mají lidé různé názory, je diskuzní fórum. Naopak není od toho, aby na sebe útočili. Innin je pohodová a velmi tolerantní žena. Je svobodná, bezdětná a o nápadníky nemá nouzi, neboť je i hezká. Má mnohovrstvé společenské styky - je prostřednictvím různých neformálních part ve styku jak s puberťáky, tak s dorostenci, mladými lidmi, ale často se jí svěřují i lidé ze starší až nejstarší generace. Možná má na fóru trochu zábrany, čemuž odpovídají některé její opatrné reakce, ale to je jistě také v pořádku - přeci jen mezi čtyřma očima to není stejné jako na webu, který může číst naprosto kdokoliv. Když pominu slušnost, tak i z uvedených důvodů, jsou tvoje výkřiky opravdu mimo mísu. Takže buď od té dobroty a začni se chovat slušně.

To, že by děvčata v mladším pubertálním věku měla sex s muži okolo padesátky, bylo standardem, je v naší společnosti zcela mimo realitu. Tím nevylučuji, že ojediněle něco takového nemůže být. Není to ale vůbec běžné, a to ani u děvčat ve starším pubertálním věku, kdy jde více méně biologicky o již dospělé samice homo sapiens. Menší část čtrnáctiletých (a zcela minoritní část mladších) dívek sex v tomto věku má, ale jde převážně o sex s chlapci (muži) nejvýše o pět let staršími. Mají k tomu kromě biologických dispozic, protože některé dívky v tomto věku jsou již velice vyspělé nejen fyzicky (to prakticky ve 14 všechny), ale i duševně, i další atributy. A hlavně mají rozbouřené hormony, což se projevuje nejen v chuti vyrovnat se ve všem dospělým, ale právě i v chuti po sexuálních experimentech. Jenže - a to znovu zdůrazňuji - takto to má menšina čtrnáctiletých a jen zanedbatelné procento těch ještě mladších a navíc se to projevuje zejména vůči jen o něco málo starším chlapcům. Typicky jde o čtrnáctiletou dívku a šestnáctiletého kluka. Ti totiž mají spoustu příležitostí k seznámení, chození spolu, prožívání společné zábavy - a tedy i k sexu. Nikomu navíc nepřijde divné, že se schází a tráví spolu čas.

V mém širším příbuzenstvu jsme řešili značný problém s těhotnou třináctiletou vzdálenou neteří, jejíž konání následně řešil soud. Ten nejvíce potrestal jejího osmnáctiletého partnera. Žádná z jejích spolužaček přitom sex ve třinácti (či dříve) neměla (soudě dle jejích slov, kterým věřím, protože jednak si s ní povídám otevřeně a jednak by se jí takový argument náramně hodil - že to dělají i jiné holky). Opět tedy poukazuji na to, že sex mladších puberťaček je věcí ojedinělou, a pokud už nastane, tak mnohem spíše s mládencem starším jen do cca pěti let věku.

Jestli svůj úsudek opíráš o nějaká seznamovací fóra, tak chápu, že se ti může jevit něco jiného. Tam ovšem nemalá část diskutujících lže, takže ona jedenáctiletá dívka může být klidně právě padesátiletý nadržený pán. Nebo přehání a zaměňuje svoje přání či momentální nepromyšlené nápady za skutečnost. Navíc se zde - podle zaměření fóra - výrazně koncentrují osoby daných preferncí. Nelze pak zaměňovat pár takových "divoženek" za standard populace.

Závěry Innin, které ti popsala v dřívějších příspěvcích, proto plně podporuji.
Tam za nepřekonatelným mořem, za vlnkou poslední, lásko, jak je ti?

Odpovědět