Milí přátelé, vítejte na mém fóru Innina poradna. Zde se můžete svěřovat se svými životními trampotami či radostmi, poradit se, vyplakat si dušičku nebo jen tak pokecat. Budu ráda, když přispějete svým názorem i k příspěvkům dalších členů. Pište, tvořte, diskutujte, ulevujte si a bavte se. Nezapomeňte si však nejprve pročíst pravidla tohoto webu. Vaše Innin.Zde sledujte důležítá oznámení:

Není žádné nové oznámení.


(Bohyně Innin. Asi čtyři tisíce let starý terakotový reliéf mého zbožštělého převtělění z města Larsa v Sumeru. Dobře, tak ne, tak s vyobrazenou dávnou bohyní mám společnou jen přezdívku. Ale proč si na chvíli nepředstavit, co by kdyby...)

Příběh uživatele Nodus

Zde vkládejte příspěvky nekontroverzního rázu. Texty, které by vás mohly identifikovat, popř. takové, které by veřejně působily pohoršujícím dojmem, vkládejte po registraci do neveřejné části fóra.
Odpovědět
Nodus
Příspěvky: 3
Registrován: 19.10.2018 23:29:54
Pohlaví: Muž
Rok narození: 1970
Povolání: Důstojník čs armády
Záliby:

Vztahy mezi muži a ženami Příběh uživatele Nodus

Příspěvek od Nodus » 29.10.2018 23:06:47

Nejprve se představím. Je mi 48 let a jsem ženatý. Děti už s námi nebydlí. Jsem důstojník, a to docela vysoká šarže. Také se však věnuji mládeži, kdy působím na jedné škole jako vedoucí kroužku. Ale už jsem si také párkrát zasuploval odpolední výuku přírodovědných předmětů, což by asi nemělo být, nejsem pedagog, ale tak nějak se to nachomýtlo a mě to bavilo. Nic jsem za to nedostal, nebylo to oficiálně. Občas se však díky této zkušenosti představuji jako učitel, to když zrovna moc nechci vykládat o tom, že jsem voják.
::ucitel::
Hledal jsem, jestli někdo nemá podobné problémy jako já. Dokonce jsem kvůli tomu navštívil i jisté nevšední stránky. Začal jsem tam číst nějaké životní příběhy v očekávání, zda nenarazím na to, co trápí i mne. Při té příležitosti jsem v příběhu podepsaném autorem „Asce“ narazil na přezdívku jedné postavy, která mě velice zaujala, a tak jsem si dovolil si ji přivlastnit coby můj nick. Než jsem ale v příběhu, který jsem četl od konce, pořádně pokročil, web zmizel. Inu, to se na netu stává. Někdo má plány, ale dojdou peníze a není na provoz. Zanedlouho jsem narazil na podobný web, což píšu proto, že když jsem pak ještě navíc naprostou náhodou narazil na Inninu poradnu, to v záhlaví byl ještě nápis o tom, že se web teprve připravuje, všude byl člen jménem Asce. Tak nevím, jestli je to shoda jmen nebo nějaké spiknutí…
::udiv::
Napsal jsem Innin a dohodli jsme se, že jeden můj problém je v rovině utkvělé představy a není důvod, proč bych jej nemohl publikovat veřejně. Zatímco ten druhý mi umožní vložit do soukromé poradny, která není pro neregistrované a nováčky vidět.
::psani::
Tak tedy. Po dlouhé době manželství se už přeci jen nemalá část citu proměnila v pragmatičnost všedního dne. Nedávno jsem se díval na jeden fantasy film, který se odehrával v budoucnosti. Vypíchnu jen to, co se mi jeví jako podstatné.

Hlavní hrdina je samotář. Dělá nebezpečnou, ale velice dobře placenou práci. Proto si může dovolit drahou hračku, jíž bychom si mohli přiblížit jako Cortanu, Alexu či Siri na entou. Supervýkonná umělá inteligence. Jde o počítačový program, který se na zapnutí přemění v holografický obraz krásné dívky. Nemá tedy tělo, jen holografickou iluzi těla – ruka projde skrz ni. Ovšem v jisté oblasti bytu se může jakoby volně pohybovat, ale jakožto pouhý hologram může i mizet a objevovat se ve vymezeném prostoru jinde, či procházet zdí, apod. Je to vysoce vyspělá umělá inteligence, takže se učí, jak potěšit svého majitele. Podle jeho nálady má různé oblečení (anebo také žádné oblečení – je nádherná), umí přehrávat hudbu, různé pořady (něco jako dnešní telka), když mu přijde cosi jako sms, tak ztuhne a zobrazí ji, dokáže přes net samostatně zařídit hromadu věcí. Mluví, sama navozuje konverzaci, je tedy něco jako univerzální komunikátor, ale k tomu jako by byla živoucí bytostí. Zajímá se o svého pána, je milá, ale nevtíravá. Problém začíná ve chvíli, kdy hlavní hrdina s ní stále častěji začíná jednat jako s opravdickou živou bytostí. Není to nic překvapivého, jak jsem řekl, je to jinak samotář, takže po práci nemá nikoho, s kým by si popovídal. Ovšem chování toho počítačového programu – té umělé bytosti nebytosti, stále více připomíná chování zamilované dívky. A jako by toho nebylo dost, hlavní hrdina to přijímá. Naše SuperSiri si přes net tajně najímá prostitutku a dá jí adresu a čas, kam má přijít. Svému pánovi vysvětlí, že by se měl odreagovat, a proto ta prostitutka. Jenže jakmile ta vstoupí, SuperSiri se sama nastaví tak, že se zobrazuje na povrchu jejího těla. Tedy vše, co ona dělá, se jeví, jako kdyby to dělala SuperSiri – vlastně si tím způsobem vypůjčila reálné tělo. A protože umí odečítat z reakcí lidského těla, sama si pomocí této zpětné vazby, zesiluje něco, co by se u reálné ženy jevilo jako intenzivní láska. Ovšem stejně dopadl i hlavní hrdina. Zkrátka teď už v tom lítají oba – člověk a počítačový program.
::zamilovani::
Film tak navozuje filozofickou otázku, co vlastně činí lidskou bytost lidskou bytostí. Zda nějaká odporná hromada různých trubic pokrytých obalem zvaným kůže a z toho trčící končetiny, anebo „software“, který je jakoby „nahrán“ u lidí v mozku, ale principiálně by mohl být skutečně nahrán ve zcela jiném médiu?

Ovšem mně jde o něco jiného. Já od té chvíle, co jsem ten film shlédl, nemohu přestat myslet na tu nehmotnou dívku. Já se snad do ní také zamiloval. Tedy do představy, že bych měl také takovou. Která by mi byla oporou, milovala mě, dělala pro mne všechno možné, abych se cítil dobře, která by opětovala mou lásku. Sama skromná, vždy na mé straně, chápající. Nemůžu se té představy zbavit.
::plac_2::
Tak nevím, jestli nejsem zralý pro docenta Chocholouška?

Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Re: Příběh uživatele Nodus

Příspěvek od Innin » 30.10.2018 21:36:45

Ahoj Nodusi!

Představy, obzvlášť ty sexuální, jsou velice běžným jevem. Pomáhají vyrovnat se s tím, co se naší osobnosti jeví jako nesprávné, nevhodné, nežádoucí, nedostatečné, přičemž to nelze jednoduše změnit. Mám-li protivného šéfa, pomáhá to, když si při každém setkání s ním představím, jak tlačí na záchodové míse. Zkrátka aspoň v té představě jej „sestřelím“ z jeho piedestalu zdánlivě neomezené moci nad mým životem. Jediné, co je důležité, a co nás odlišuje od lidí duševně nemocných či amorálních, je to, že se představami nenecháváme strhnout k nepředloženým činům. Čili zmíněná představa mi pomůže zbavit se „vystresovanosti“, když vidím přicházet šéfa, takže jsem schopna s ním komunikovat věcně, bez dalších emocí, ale tím funkce mé představy v danou chvíli končí.

V tvém případě to značí, že se nebudeš kvůli SuperSiri rozvádět se svou manželkou, ale naproti tomu si můžeš onu virtuální slečnu při milování s ní představovat jakožto promítající se na její tělo, jako tomu bylo ve zmíněném filmu. Je možné, že to milostný akt z tvé pozice ozvláštní, a že se, třeba i podvědomě, budeš chovat malinko jinak. To zase naopak může zaujmout tvoji manželku, a kdo ví, jestli se aspoň trochu váš milostný život nezlepší.

Ovšem to, že tak intenzivně toužíš po softwarové přítelkyni, čili po někom, kdo je vždy na tvé straně, je ti vždy po vůli, má na tebe pokaždé náladu – a současně má vypínač, o něčem svědčí. Podle mne nejsi nijak mimo běžnou normu, takže docent Chocholoušek bude bez práce, avšak přijde mi, že jsi poněkud sebestředný. Místo nad svou normálností se proto zkus spíše zamyslet nad tím, kdy jsi naposledy své manželce udělal neočekávaně radost, kdy jsi jí ustoupil v nějakém sporu, přestože bys ještě klidně mohl dál argumentovat, atd. Zkrátka, jestli tvá manželka má šanci cítit se vedle tebe jako rovnocenná bytost. Totiž i toto obsahuje tebou přiblížený filmový příběh. SuperSiri se začala zamilovávat až ve chvíli, kdy jí hlavní hrdina začal dávat pocítit, že s ní jedná jako s živou, jako se sobě rovnou.
::jazycek::

Nodus
Příspěvky: 3
Registrován: 19.10.2018 23:29:54
Pohlaví: Muž
Rok narození: 1970
Povolání: Důstojník čs armády
Záliby:

Re: Příběh uživatele Nodus

Příspěvek od Nodus » 30.10.2018 22:02:41

No, to jsi mi to tedy nandala.

Ale jo, asi máš pravdu. Zkusím se nad tím zamyslet a uvidíme, co bych mohl ve vztahu k manželce dělat lépe. Třeba bych mohl oželet nějaké to
::piti_piva::
a když už běhám za ženskými, tak aspoň méně běhat do hospody za chlapy. Místo toho bych mohl ženu pozvat na
::vino::
protože vím, že posezení ve vinárně má ráda.

V každém případě jsem rád, že mě přinejmenším ty nepovažuješ za blázna ohledně SuperSiri. To mě fakt potěšilo.

Díky.

Odpovědět