Milí přátelé, vítejte na mém fóru Innina poradna. Zde se můžete svěřovat se svými životními trampotami či radostmi, poradit se, vyplakat si dušičku nebo jen tak pokecat. Budu ráda, když přispějete svým názorem i k příspěvkům dalších členů. Pište, tvořte, diskutujte, ulevujte si a bavte se. Nezapomeňte si však nejprve pročíst pravidla tohoto webu. Vaše Innin.Zde sledujte důležítá oznámení:

Není žádné nové oznámení.


(Bohyně Innin. Asi čtyři tisíce let starý terakotový reliéf mého zbožštělého převtělění z města Larsa v Sumeru. Dobře, tak ne, tak s vyobrazenou dávnou bohyní mám společnou jen přezdívku. Ale proč si na chvíli nepředstavit, co by kdyby...)

Co o vás mohou prozradit sexuální fantazie

Témata z našeho i zahraničního webu, která se vztahují k mezilidským vztahům. Rozbory a diskuze.
Odpovědět
Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Noviny Co o vás mohou prozradit sexuální fantazie

Příspěvek od Innin » 17.11.2018 20:39:20

Zdroj: Novinky.cz, 17.11.2018

Naše sny a fantazie nám pomáhají prožít něco, co je ve skutečném životě nemožné, nebo se alespoň zdá nedosažitelné. Nejinak je tomu u představ se sexuálním obsahem. Nejčastěji sníme o tom, co si z nějakého důvodu nemůžeme dopřát, ať už nám v tom brání stud, nepraktičnost či společenské zábrany.

Intimní fantazie mají své místo i při milování. Zvláště ženám pomáhají snáze se vzrušit a dosáhnout uspokojení. Je ale důležité i o těchto představách se svým protějškem mluvit, jelikož budou-li se milenci oddávat jen svým představám, navzájem se v podstatě začnou míjet.

Pozor však na odhalování skutečně nejskrytějších představ. Ne každý protějšek unese, že si při sexu představujete její/jeho nejlepší(ho) kamarádku/kamaráda či že sníte o sexu ve třech, kdy je třetí osobou váš kolega/kolegyně z práce.

Nejběžnější fantazie

Mezi nejběžnější sexuální fantazie patří ty, jež v sobě nějakým způsobem zahrnují prvky nadřazenosti či podřízenosti.

„Představa, že jeden z milenců je naprosto vydán na milost či nemilost tomu druhému, je pro mnoho lidí nějakým způsobem přitažlivá. Partner v podřízeném postavení může být například určitým způsobem spoután. Svou pasivitou se tak vzdává vší odpovědnosti za průběh milování a je mu dovolováno jen erotické vyžití vyplývající z jeho submisivního postavení. Naopak aktivní partner celé milování řídí - jeho úlohou je sexuální rozkoše poskytovat, což zase přináší sexuální uspokojení jemu,” vysvětluje spisovatelka Linda Sonntagová v knize Nejlepší erotické techniky.

Fantazie spojené s bitím patrně souvisí se zážitky z dětství. Bití, poutání a otročení druhému jsou bolestivou cestou za sexuálními slastmi pro ty, kteří si přejí uniknout ze zodpovědnosti upřímných dospělých vztahů.

Někteří lidé sní o milování v konkrétním oblečení či tkanině. „Kůži si lidé spojují se spoutáváním, u hedvábí láká jeho hebkost a průsvitnost, když je mokré, u kožešin zase podobnost s ochlupením v ohbí, u latexu jeho schopnost obepínat postavu,” upozorňuje Sonntagová.

Především muži pak občas fantazírují o zuřivých vášních, únosech a znásilňování. V takových případech je v představách muže odměnou za jeho násilnosti dosažení rozkoše partnerky. Důsledkem těchto postojů je nedostatek jistoty a přesvědčení, že v nenásilné skutečnosti by po něm partnerka mohla opravdu plně toužit.

Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Re: Co o vás mohou prozradit sexuální fantazie

Příspěvek od Innin » 17.11.2018 20:40:08

Větu: „Pozor však na odhalování skutečně nejskrytějších představ,“ bych nejraději dvakrát podtrhla a zakončila třemi vykřičníky. Lhát se nemá, dělat něco za zády partnera také ne, ale absolutní upřímnost je v podobných situacích klasickým příkladem ilustrace úsloví, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Pokud se jeden z partnerů po milování zeptá na to, jaké měl jeho protějšek při aktu představy, což samo o sobě je docela nevhodné a nedoporučuji to, nejspíš očekává, že ty myšlenky byly o něm a o tom, jak nádherné milování s ním je. Místo toho se dozví, jak skvělé by to bylo s někým jiným. To ani nevzpomínám možnost, kdy by náhodou ještě ke všemu ona jiná osoba byla někým, na koho lze z jakéhokoliv důvodu žárlit (nejen kvůli vlastnímu partnerovi, ale třeba i pro jeho úspěchy u druhého pohlaví, v práci, pro majetek, štěstí v různých situacích, apod.). To asi zabolí. A přitom je to zbytečné. O svých pocitech se případně rozhovořím sama, přičemž ale vážím co říci a co ne. Pokud už se zeptá partner, pak v odpovědi značně vyzdvihuji jeho pozitivní úlohu v aktu a jen po mikrodávkách a selektivně nadhazuji nějaké obecné představy. Třeba s další ženou, ale ne nějakou konkrétní.

Autorka zmiňované knihy píše: „Fantazie spojené s bitím patrně souvisí se zážitky z dětství.“ Tuto úvahu nejsem schopna bez hlubšího promýšlení potvrdit. Zato vím o tom, že v mladší pubertě moje kamarádka, o které tu již byla řeč, začala nosit dudlík. To občas holky dělávají, protože jim to přijde jako něco, čím upoutávají pozornost. Jenže jednoho staršího pána, který měl zkušenosti s výchovou dětí, to zaujalo a postavil na tom jistou strategii. Zkrátka tu kamarádku úplně „odboural“ na tom, že s ní začal zacházet jako s miminkem (adult baby). A tak tato moje pozdější kamarádka přišla o poctivost ve svých dvanácti letech. Dotyčný zahrál na její citlivou strunu, což bylo to, že při četných příležitostech utíkala před světem do raného dětství. A to jí nakonec zůstalo dodnes. Je nezodpovědná, neschopná jakéhokoliv dospěláckého zařazení. V žádném zaměstnání nevydrží, chce se jen bavit (obdoba dětských her) a nic jiného ji nezajímá. Je to sice bezvadná kamarádka, ale přeci jen o ni mám obavy.

Odpovědět