Milí přátelé, vítejte na mém fóru Innina poradna. Zde se můžete svěřovat se svými životními trampotami či radostmi, poradit se, vyplakat si dušičku nebo jen tak pokecat. Budu ráda, když přispějete svým názorem i k příspěvkům dalších členů. Pište, tvořte, diskutujte, ulevujte si a bavte se. Nezapomeňte si však nejprve pročíst pravidla tohoto webu. Vaše Innin.Zde sledujte důležítá oznámení:

Není žádné nové oznámení.


(Bohyně Innin. Asi čtyři tisíce let starý terakotový reliéf mého zbožštělého převtělění z města Larsa v Sumeru. Dobře, tak ne, tak s vyobrazenou dávnou bohyní mám společnou jen přezdívku. Ale proč si na chvíli nepředstavit, co by kdyby...)

Na co se neptat na první schůzce

Témata z našeho i zahraničního webu, která se vztahují k mezilidským vztahům. Rozbory a diskuze.
Odpovědět
Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Noviny Na co se neptat na první schůzce

Příspěvek od Innin » 27.11.2018 16:21:52

Na co se neptat na první schůzce aneb Na tyto otázky rozhodně zapomeňte

Zdroj: Novinky.cz, 22.11.2018
Drobná jazyková korekce a úprava Innin

Text je autorem psán pro ženy, ale myslím, že je více méně univerzální. Na druhou stranu mám dojem, že rady jsou míněny pro již malinko starší osoby, řekněme nad 25 let věku nebo i víc, které hledají vážný vztah pro založení rodiny. Úplně živě si totiž představuji, jak se nad některými otázkami uchechtávají dorostenci. Máte podobný názor?

Koupila jste si nový outfit, oholila nohy, a dokonce vyvětrala i své nenáviděné, ale sexy boty na podpatku, kterým přezdíváte mučidla, a stejně vaše rande nedopadlo podle plánu? Možná byla na vině konverzace. Přečtěte si pět otázek, které by měly na prvním rande raději zůstat tabu.

Nevhodná otázka č. 1: Proč jste se s minulou partnerkou rozešli?


Slova o expartnerech na první schůzku nepatří. Nezapomeňte, že se jedná o rande, a ne výslech nebo psychologickou poradnu. S tím souhlasí i psycholožka Samantha Rodmanová: „Zamyslete se nad tím, opravdu chcete trávit rande pomlouváním vašich minulých partnerů? Pokud se budete chtít dozvědět pravdu, počkejte si až na chvíli, kdy budete vědět, že máte o daného člověka skutečně velký zájem.“

Nevhodná otázka č. 2: Proč jsi pořád nezadaný?

Ačkoliv se tato otázka může na první pohled tvářit nevinně, věřte, že její vyznění není nikdy pozitivní. Ve většině případů totiž nevíte, jestli tím nenarazíte na zranitelné místo. Navíc, jak dodává psycholožka Gina Deluccaová, na samotě není nic špatného, a proto není důvod ji řešit.

Nevhodná otázka č. 3: S kolika ženami jsi spal?

Počet sexuálních partnerů je natolik osobní informace, že byste do ní v žádném případě neměla strkat nos. Ať už to bylo málo, nebo naopak hodně, tato otázka pravděpodobně způsobí, že se dotazovaní lidé budou cítit nepříjemně a uzavřou se. Ostatně celá otázka sexu by měla být na první schůzce zapovězena.

„Pokud je vaším cílem získat dlouhodobý vztah, pak se neptejte na počet sexuálních partnerů, erotické fantazie a vlastně cokoliv, co se sexem souvisí,“ doporučují terapeuti.

Nevhodná otázka č. 4: Kolik peněz vyděláváš?

Zatímco otázka ohledně povolání je obecně přijímána dobře, když přijde řeč na plat, většina lidí se začne nervozitou ošívat. Dokonce, i když se zeptáte čistě ze zvědavosti a vám samotné bavit se o penězích nevadí, většině lidí to může připadat nemístné a váš zájem si vyloží jako vypočítavost.

Nevhodná otázka č. 5: Chceš mít děti?

Pokud se chystáte svůj protějšek co nejvíce vyděsit, pak vsaďte na tuto otázku. Je sice pochopitelné, že hledáte partnera, který je rodinně založený a nechcete ztrácet čas s dalším nevybouřeným jedincem, nicméně na tuto otázku by měla přijít řada až v pokročilejší fázi chození. Pamatujte, kdo si počká, ten se dočká.

Odpovědět