Milí přátelé, vítejte na mém fóru Innina poradna. Zde se můžete svěřovat se svými životními trampotami či radostmi, poradit se, vyplakat si dušičku nebo jen tak pokecat. Budu ráda, když přispějete svým názorem i k příspěvkům dalších členů. Pište, tvořte, diskutujte, ulevujte si a bavte se. Nezapomeňte si však nejprve pročíst pravidla tohoto webu. Vaše Innin.Zde sledujte důležítá oznámení:

Není žádné nové oznámení.


(Bohyně Innin. Asi čtyři tisíce let starý terakotový reliéf mého zbožštělého převtělění z města Larsa v Sumeru. Dobře, tak ne, tak s vyobrazenou dávnou bohyní mám společnou jen přezdívku. Ale proč si na chvíli nepředstavit, co by kdyby...)

Deset znaků, kterými se podle vědců pyšní dokonalý partner

Témata z našeho i zahraničního webu, která se vztahují k mezilidským vztahům. Rozbory a diskuze.
Odpovědět
Innin
Příspěvky: 17
Registrován: 11.10.2018 18:50:27
Pohlaví: Žena
Rok narození: 1987
Povolání: Učitelka
Záliby:

Noviny Deset znaků, kterými se podle vědců pyšní dokonalý partner

Příspěvek od Innin » 11.12.2018 0:51:14

Deset znaků, kterými se podle vědců pyšní dokonalý partner - článek s komentářem od Innin

Zdroj: Novinky.cz, 6.12.2018

Drobně upraveno a zkráceno Innin, částečně přispěl i Asce

1. Aktivní posluchač

Umět aktivně naslouchat je podle některých lidí vzácná dovednost. „Běžný” posluchač při konverzaci druhých pouze přikyvuje a soustředí se více na to, co sám řekne. Vadou člověka, který neumí naslouchat, je jakási neuctivost vůči druhému. O to víc je to pak patrné, když partnerku přerušuje nebo jí skáče do řeči.
Aktivní posluchač to bere z opačného konce - naslouchá více druhým. Dovolí ženě se plně vyjádřit a vyslechne vše - ať už jde o drobnost, nebo naopak životně důležitou věc.

Toto považuji za dobrou radu. Kromě toho, že muž si svou vyvolenou po malých částečkách touto metodou doslova kupuje, mu ona navíc poskytuje vhodná témata k hovoru. Ten může snadno plynout, přičemž ženu zajímá. Jako u většiny věcí, ani zde se nesmí nic přehánět. Po pár schůzkách plných jen ženského monologu, by to partnerku přestalo bavit, protože by zjistila, že stejně dobře může mluvit do zdi.

2. Dobrý v posteli

Pro ženy je sex stejně důležitý jako pro muže. I proto je tato oblast chtě nechtě hodnocena a má vliv na kvalitu vztahu jako takového. Být dobrý v posteli ale naštěstí neznamená chovat se jako pornohvězda nebo být majitelem velkého přirození, jak si mnozí muži mylně myslí. Naopak k tomu stačí mnohem méně - umět ohledně sexu komunikovat s partnerkou, otevřenost a odhodlání potěšit partnerku.

I zde souhlasím. Ne každá žena dlouhodobě ocení prosté „bušení do toho“. Důležité je něžné mazlení před i po aktu. Mnoho žen také ocení uspokojování nekoitálními technikami, zejména pokud se partner zajímá, co a jak přesně má dělat. Při zkoumání citlivých míst musí být muž trpělivý a snažit se číst reakce ženského těla.

3. Věrnost

Pokud nejsou partneři v tzv. volném svazku, kde se na věrnost jednomu partnerovi příliš „nehraje”, je automaticky brána věrnost stávajícímu protějšku jako automatická věc. Pak už záleží jen na muži a jeho partnerce, co se v jejich vztahu bude považovat za případné porušení důvěry a věrnosti - pro některé to je i pouhé líbání s jiným člověkem, pro jiného flirtování atd.
Nicméně být skvělým partnerem neznamená splňovat jen základní požadavky na věrnost. Oddaní partneři zahrnují své partnerky do svých budoucích plánů, počítají s nimi v běžných aspektech života atd.

Partneři, kteří se skutečně hluboce milují, jsou si věrní. Pokud je tomu jinak, např. u zmíněného volného svazku, pak nejde o lásku v pravém slova smyslu, byť nemalý cit může být i tak přítomen. Pokud partneři nejsou schopni být si věrní, neměli by ani střádat plány na společnou budoucnost, resp. by si měli být vědomi, že jde jen o jakési nezávazné představy, které s největší pravděpodobností nenajdou naplnění. Tzv. Francouzské manželství, které je nadstavbou volného svazku, je přesně o tomto. Partneři jsou stále samostatnými jednotkami, často mají každý svůj byt, přičemž střídavě bydlí jeden u druhého, který tak na svém území představuje „pána domu“.
Úvahu lze i otočit. Pokud s vámi partnerka neplánuje společnou budoucnost, je velmi pravděpodobné, že její cit (zatím, již, …) není opravdu hluboký. Jako všude, i zde je ale třeba ctít přiměřenost. Například plánovat si kolem dokola jaké záhony budete na zahrádce jednou mít, když zatím teprve studujete a vlastní domek se zahrádkou si budete moci pořídit až za mnoho let, svědčí spíše o úniku před realitou než o střádání skutečných životních plánů.


4. Péče o svůj vzhled

Dokonalostí od narození, co se vzhledu týče, je obdařena jen hrstka mužů. Ti ostatní musí o svůj vzhled náležitě pečovat, pokud chtějí ženu nějakým způsobem zaujmout.
Nejde ale o to být každý den jako ze žurnálu. Pokud si muži neví rady, jak to pojmout, stačí si představit, co v tomto ohledu očekávají od své partnerky, a tím se řídit. Neučesaná, nelibě vonící dáma v roztrhaných teplácích by je asi příliš nezaujala, nebo ano?

Tak nejdůležitější je, aby oba partneři vnímali hygienu toho druhého jako dostatečnou. Pokud dojde k nesouladu, ustoupit by měl ten, který byl původně méně pečlivý. Toto se netýká jen mytí, jak je v článku poznamenáno, ale souznění či přizpůsobení se, aniž to kdokoliv nese jako újmu, by mělo panovat i v otázce ochlupení a mnoha dalších věcech. Problém by mohl nastat i ve vnímání toho, jak působit navenek. Některý muž by například mohl těžce nést, že jeho partnerka chodí venku ve velmi plandavém tílku, ze kterého co chvíli vykukují nezbedné prsy. A podobných případů bychom našli plno. Vždy platí, že přizpůsobit by se měl ten, jehož počínání je méně standardní.

5. Empatie

Empatie je klíčovým pojítkem vztahů a zároveň vlastností, kterou se pyšní všichni dobří muži. Vyjádření empatie ale neznamená, že muži musí vždy vše vyřešit, což mnozí z nich dělají. Často postačí, když vyjádří pouhé pochopení a nabídnou případnou podporu.

Ale zde pozor na záměnu empatie za předstíraný zájem ve stylu „ať se vypovídá, však to nic nestojí“. Ani pozorný muž nemůže být chodícím advokátem své partnerky. I zde tedy všeho s mírou, jinak opět budete nudný.

6. Společný smysl pro humor

Podobný smysl pro humor a schopnost zasmát se společně nad veselými věcmi je další klíčovou kvalitou každého vztahu.

Je známo, že zamilovaní lidé se hodně spolu smějí a že je rozesměje kdejaká poznámka toho druhého, které by se u jiné osoby nezasmáli. Je to příznak společného souznění. Jestliže se partnerka ničemu z vašich „nadhozů“ nesměje, je čas zauvažovat, co je ve vztahu špatně.

7. Ochota se učit

Zájem a ochota se učit jsou důležitou vlastností v životě každého muže. Nejde o to mít veškeré prestižní tituly a ocenění ze všech uznávaných škol, i průběžné vzdělávání v méně důležitých oborech se počítá. Jde o to cvičit svůj mozek a zdokonalovat sám sebe.

Co tím, sakra, vědci chtěli říci? Podle mne je v této oblasti spíše důležité, že by muž neměl být nudný. Doslova vidím před sebou svého strýce, který věnuje hodiny a hodiny luštění křížovek, přičemž tvrdí, že se tím vzdělává…

8. Umění dávat

Důležitou součástí snahy o to, jak být co nejlepší partner, je umění být štědrý a užitečný. Nejde ale jen o materiální věci - věnovat někomu svůj čas, úsilí, potěšit komplimentem - to jsou věci, na kterých skutečně záleží.

Zde je zase důležité neplést si štědrost s hazardem se svým rozpočtem. Nejpodstatnější je vzpomenout si na všechna potřebná výročí (svátek, narozeniny, kdy jsme si dali první pusu, odkdy jsme si řekli, že spolu chodíme, atd.). To se týká především pánů, u žen se nedožadujeme naprosto přesné reciprocity. Komplimenty by muži rozhodně neměli šetřit, ale je třeba si dát pozor, aby nebyly úplně banální.

9. Otevřená komunikace


V každém vztahu nastanou chvíle, kdy jeden či oba partneři budou obrazně tlouci hlavou do zdi ve snaze pochopit jeden druhého. A právě v podobných okamžicích se nejvíce uplatní umění otevřeně komunikovat bez vzájemného obviňování či napadání.

Toto považuji také za důležité, ale současně i za poměrně obtížné pro mnoho párů. Ale právě to, že i když se mi něco nelíbí, neodsuzuji partnera jako člověka, ale jeho čin, se ve vztahu mnohonásobně vyplatí. Ošklivá slova zraňují a nelze je nikdy vzít zpět. Je nezbytné se jim vyhnout a komunikovat věcně. Často mohu být vítězem debaty, i když formálně jím jakoby nejsem.

10. Být milý a laskavý


Většina mužů ví, že základním pilířem vztahu je být laskavý a milý na svou přítelkyni. Pokud ale chce být muž ještě lepším partnerem, je vhodné, když bude stejnou měrou „komunikovat” i s ostatními lidmi kolem sebe.
Ženy totiž poměrně negativně hodnotí, když je hrubý například na obsluhu v restauraci, kině, případně nemá dobré vztahy s vlastní rodinou. A to, i přestože s nimi samotnými zachází jako v rukavičkách.

Zde mám stejný názor, jako vědci… Že bych se dala na dráhu vědkyně?

Odpovědět