Stránka 1 z 1

Matka navedla syna, aby z otce udělal pedofila

Napsal: 18.11.2019 18:58:16
od Asce
Novinky.cz, původní zdroj: Patrik Biskup, Právo, 11. 11. 2019, 4:07


Více než rok musel žít 40letý muž s nálepkou zvrhlého pedofila, který sexuálně zneužívá vlastního syna. Stačilo, aby chlapec (5) na policii řekl, že mu táta sahá do zadečku a strká pindíka do pusy. Navedla ho k tomu jeho matka, která se tím snažila co nejvíce pošpinit v té době ještě manžela v rámci rozvodového řízení. Za křivé obvinění a ohrožování mravní výchovy dítěte ji nyní potrestal klatovský okresní soud tříletým vězením s podmíněným odkladem na 4,5 roku. Rozsudek není pravomocný.

Soudce Jaromír Veselý:
"I sám chlapec u výslechu přiznal, že mu máma radila, co má říkat. Zneužití dítěte v rámci partnerského boje považuji za velmi závažné provinění". Podle něj soud při ukládání ještě podmíněného trestu zohlednil situaci, kdy chlapce již má ve výhradní péči otec. „Obžalovaná se znovu vdala a má novou rodinu,“ upozornil soudce na další okolnost, která ženu zachránila od pobytu za mřížemi.

I když obžalovaná vinu popírala, soud neměl z provedených důkazů žádné pochybnosti o tom, že syna zmanipulovala a poštvala proti otci.

Chtěla miliony. Vše začalo rozvodovým řízením v roce 2014. Žena požadovala v rámci majetkového vyrovnání po exmanželovi milionové částky s tím, že když je nedostane, obviní ho ze znásilnění jejich dítěte. Což se stalo.

Podle žalobce Jana Hrubého matka dítě navedla, aby před psychology a policií tvrdilo, že mu otec strkal prsty do konečníku a dával penis do úst. „Obžalovaná se jednání dopustila v době, kdy mezi manželi probíhalo rozvodové řízení provázené sporem o dítě. Snažila se tím dosáhnout trestního stíhání muže a zabránit mu tak stýkat se se synem,“ uvedl Hrubý.

U obžalované znalci shledali sklony k teatrálnosti a přehánění. Hovořili i o její lhavosti a pomstychtivosti.

Během policejního vyšetřování se poškozený musel například podrobit sexuálnímu zkoumání, zda není pedofil. Většina přátel s ním skončila, opatrovnický soud na základě vyšetřování svěřil dítě do péče matky.

Chlapec je v péči otce. "Je to hrozný pocit, když vás vlastní syn z něčeho takového obviní. Vysvětlujte to známým nebo učitelkám ve školce. Byl jsem na dně, ztratil jsem veškeré sebevědomí a jen těžko jsem se mohl bránit jinak než opakovat, že jsem nic takového neudělal,“ vypovídal u soudu vysokoškolsky vzdělaný muž. „Jak se asi můžete cítit, když vám na penis upevní zařízení monitorující impulzy a promítají přitom obrázky nahých dětí. Bylo to opravdu hodně stresující,“ dodal.

Obviněná před soudem tvrdila, že syna k ničemu takovému nenavedla. „V tom mám čisté svědomí,“ prohlásila. Podle její verze o tom chlapec mluvil spontánně. „Byli jsme u tří psychologů, kteří potvrdili, že si to tak malé dítě s takovými detaily nevymyslelo. Policie to zametla pod koberec,“ hájila se matka.

Podle znalců může mít takové ovlivňování ze strany jednoho z rodičů na dítě do budoucna nepříznivý vliv. „Je způsobilé narušit jeho morálku a vyvolat u něho společensky nežádoucí přístupy k obecně uznávaným společenským pravidlům,“ uvedli psychiatři. U obžalované znalci shledali sklony k teatrálnosti a přehánění. Hovořili i o její lhavosti a pomstychtivosti.

Poté, co se ukázalo, že otec je nevinný, svěřil mu soud syna do péče. „Je spokojený, ve škole má dobrý prospěch, baví ho matematika, zajímá se o počítače. Chodí na kroužky a sportuje,“ uzavřel otec chlapce.